Oczytany poleca: Już 8 listopada: Kazik. Biała księga

Dziś na fanpage’u wydawnictwa Kosmos Kosmos, pojawiła się długo oczekiwana zapowiedź wydania książki Wiesława Weissa „Kazik. Biała księga”. Jest to, można powiedzieć, dalsza część wydanej w 2009 roku „Białej księgi Kultu”. Data premiery to 8 listopada 2017.

Ze strony wydawnictwa:

Jaki narkotyk pomógł Kazikowi rozwiązać nieodgadnioną zagadkę istnienia? Po jakim łapał największe doły? A jaki sprawił, że skóra płatami odchodziła z twarzy?
Czym urzekła Kazika Uma Thurman? Dla kogo się spalał? I kto jest jego królewną?
Do jakiej roboty przyjmowali go Wojciech Mann i Krzysztof Materna? Czy to on podłożył bombę w hotelu Hyatt? I dlaczego domagał się wypuszczenia Krakena?
O kim Emir Kusturica powiedział Kazikowi: Jego nie można zabić!? Kto bluzgał: Ty psie Lejdorfa!? I kto spałował Kazika oraz jego kolegów, krzycząc: Co, ludzie wam przeszkadzają?
W której klasie Kazik miał średnią trzy zero? Jakie filmy oglądał przerażony w sobotnie wieczory? I kto z jego kolegów twierdził, że w dwudziestotrzytysięcznym roku wszyscy ludzie będą mieli głowy zwierząt?
No i jak to się ma do piosenek? Wielkich przebojów, takich jak „12 groszy”, „Spalam się”, „Łysy jedzie do Moskwy”, „Dziewczyny”, „Ballada o kobiecie żołnierza”, „Maciek, ja tylko żartowałem”, „Cztery pokoje”, „Mars napada”, „Los się musi odmienić”, „Gdybym wiedział to co wiem”, „Bourbon mnie wypełnia”, „Polska płonie”, „100 000 000”, „Bagdad”, „Anusia”, „Idę tam gdzie idę”, „Singapur” czy „Piwko”. Ale też mniej znanych.
Nieznane fakty, anegdoty i opowieści z życia oraz solowej działalności Kazika. Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi – a jest ich blisko dwieście – piosenkami lidera Kultu, które ukazały się na płytach. W książce Wiesława Weissa, redaktora naczelnego miesięcznika „Teraz Rock” oraz autora rockowych encyklopedii, wielu innych publikacji na temat muzyki i powieści kryminalnej „Biała wódka, czarny ptak”.

Dla mnie, jako wielkiego fana twórczości Kazika Staszewskiego, jest to pozycja obowiązkowa do kupienia i na pewno pojawi się w mojej biblioteczce. A do tego dwa razy King, „Na południe od Brazos”… Końcówka roku pod względem zakupów książkowych będzie po prostu palce lizać 🙂

Będziecie chcieli przeczytać „Kazik. Biała księga”? Słuchacie Kazika Staszewskiego? Zapraszam do komentowania.