Oczytany poleca: Kolekcja niezwykłych dzieł Charlesa Dickensa
W sprzedaży pojawiła się nowa Kolekcja Hachette, na którą złożyły się dzieła Charlesa Dickensa.
Charles John Huffam Dickens, pseudonim Boz urodził się 7 lutego 1812 w Landport koło Portsmouth – angielski powieściopisarz. Uznawany za najwybitniejszego przedstawiciela powieści społeczno-obyczajowej w drugiej połowie XIX w. w Anglii. Był synem urzędnika admiralicji. Jego ojciec został w 1824 roku uwięziony za długi, przez co rodzina popadła w nędzę. Dickens musiał wówczas podjąć pracę zarobkową, początkowo w fabryce pasty do butów, a później jako urzędnik sądowy. Zdobył pewne wykształcenie i w 1832 roku zaczął pracować jako sprawozdawca parlamentarny oraz dziennikarz w londyńskich dziennikach liberalno-reformatorskich. Po sukcesie „Klubu Pickwicka” zajął się przede wszystkim twórczością literacką. 9 czerwca 1865 roku, wracając z Paryża wraz z Ellen Ternan przeżył katastrofę kolejową w Staplehurst. Siedem pierwszych wagonów spadło z żelaznego mostu, który był wówczas w naprawie. Jedynym wagonem, który pozostał na torze był wagon pierwszej klasy, którym podróżował Dickens. 18 kwietnia 1869 roku w Chester, podczas podróży z odczytami po Anglii, Szkocji i Irlandii, Dickens dostał pierwszego udaru mózgu. 22 kwietnia 1869 roku zemdlał w Preston i lekarz nakazał mu przerwać tę podróż. Drugiego udaru Dickens doświadczył 8 czerwca 1870 roku w swoim domu w Gads Hill Place, po całodziennej pracy nad powieścią „Tajemnica Edwina Drooda”. Nie odzyskał przytomności i zmarł następnego dnia.
Kilka słów o tej serii: „Przedstawiamy kolekcję wybitnych dzieł najsłynniejszego kronikarza wiktoriańskiej Anglii. Jego książki cieszą się niezmienną popularnością od pokoleń. Serię stanowią ponadczasowe dzieła, które na stałe wpisały się w kanon klasyki literatury. Bohaterami jego książek są nie tylko ekscentrycy, postacie karykaturalne i groteskowe, lecz również manifestujące społeczne nierówności. Poznaj kolekcję dzieł pisarza, którego styl i zmysł obserwacji budzą podziw po dziś dzień!”
Jak to zwykle bywa przy takich okazjach, na prenumeratorów czekają dodatkowe prezenty:
- Sekretnik zawieszka z łańcuszkiem na zdjęcie lub pamiątkowy drobiazg
- Biżuteryjna zakładka do książki z kaboszonem
- Elegancki stylizowany notes
Muszę przyznać, że wydanie jest bardzo eleganckie i gdyby nie to, że mam już wszystkie książki Dickensa, które mnie interesują w skóropodobnych oprawach, to na pewno skusiłbym się na zbieranie tej serii. Jedyny minus, jaki rzucił mi się w oczy, to brak na obecną chwilę wszystkich tytułów, jakie ukażą się w tej kolekcji.
Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie TUTAJ.
Co sądzicie o tej kolekcji? Będziecie ją zbierać? Zapraszam do komentowania.