Podsumowanie miesiąca – listopad 2018

Przedostatni miesiąc roku już za nami, a ja zapraszam Was na krótkie podsumowanie listopada.

Nowości w mojej biblioteczce

W ubiegłym miesiącu, w mojej biblioteczce pojawiło się pięć nowych książek.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros, na mojej półce pojawiły się „Uniesienie” Stephena Kinga i „Głód” autorstwa Almy Katsu, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa W.A.B, w mojej biblioteczce pojawił się zbiór opowiadań inspirowanych malarstwem Edwarda Hoppera „W świetle i w mroku”, za co również serdecznie dziękuję!

W księgarni Tak Czytam kupiłem „Golema” Edwarda Lee, natomiast w Księgarni Królewskiej 11 udało mi się dorwać w bardzo dobrej cenie „Grzech” Maxa Czornyja.

Przeczytałem w listopadzie

W listopadzie przeczytałem sześć książek:

Był to bardzo udany miesiąc. „Rodzina Borgiów” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ okazała się niewiele gorszą lekturą od genialnego „Ojca chrzestnego”. Dzięki „Akademii Pana Kleksa”, po raz kolejny przekonałem się, jak wybitnym autorem był Jan Brzechwa. „Głód” to rewelacyjna książka, która stawia pytanie o to, jakbyśmy się my sami zachowali w ekstremalnej sytuacji, natomiast „Uniesienie” to bardzo dobra powieść, która niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie. „Firma” to zdecydowanie jedna z najlepszych książek Johna Grishama, a „W świetle i w mroku” okazał się bardzo przyjemnym zbiorem opowiadań, o którym napiszę więcej niebawem.

A Wy, co przeczytaliście w listopadzie? Pochwalcie się też swoimi książkowymi zakupami.

 

Please follow and like us: