Podsumowanie miesiąca – styczeń 2020
Pierwsze trzydzieści jeden dni 2020 roku już za nami. Kalendarz pokazuje dziś datę 1 lutego, ale za oknem pogoda taka jak w październiku. I takie zimy Oczytany bardzo lubi J Zapraszam Was na tradycyjne krótkie podsumowanie ubiegłego miesiąca.
Nowości w mojej biblioteczce
W styczniu w mojej biblioteczce pojawiła się zaledwie jedna nowa książka.
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Muzeum „Pod Zegarem”, na mojej półce pojawiła się publikacja „Z perspektywy lat ludzie i wydarzenia”. 40 rocznica Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję!
Przeczytałem w styczniu
W pierwszym miesiącu roku przeczytałem cztery książki:
- „Pamiętnik z czasów wojny” Ida Gliksztejn
- „Adwokat diabła” Andrew Neiderman
- „Ponad ludzką miarę. Wspomnienia operowanych z Ravensbruck”
- „Z perspektywy lat ludzie i wydarzenia”. 40 rocznica Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” Barbara Oratowska, Łukasz Krzysiak, Marcin Michniowski
Styczeń okazał się dla mnie bardzo udanym miesiącem pod względem czytelniczym. „Pamiętnik z czasów wojny” to wyjątkowa lektura, ponieważ jest ona najbardziej szczegółowym ze wszystkich zachowanych świadectw w okresu II wojny światowej, opisujących los obywateli polskich narodowości żydowskiej w okupowanym przez Niemców Lublinie. „Adwokat diabła” to rewelacyjna książka, której morał zmusza czytelnika do przemyślenia pewnych spraw. „Z perspektywy lat ludzie i wydarzenia”. 40 rocznica Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” to fascynująca, a zarazem bardzo wstrząsająca publikacja. Jej jedynym minusem jest właściwie tylko to, że liczy sobie zaledwie nieco ponad sto stron. Natomiast „Ponad ludzką miarę. Wspomnienia operowanych z Ravensbruck” to szokująca lektura, którą polecam wszystkim czytelnikom zainteresowanym tematyką eksperymentów medycznych w czasie II wojny światowej.
A Wy, co przeczytaliście w styczniu? Pochwalcie się też swoimi książkowymi zakupami.